Kožené

Kožené rukavice jsou obecně trvanlivější a také prodyšnější. Jedná se o rukavice té nejvyšší kvality v jakémkoli sportu. V současné sobě syntetické materiály stále nejsou na takové úrovni, aby mohly boxerům, kickboxerům a ostatním zápasníkům plně nahradit kůži. Všechno však má svoji cenu. Rukavice vyrobené z kůže patří mezi nedjražší, ale také nejtvanlivější.

Trvanlivost kožených rukavic jistě ocení sportovci, kteří boxem, kickboxem a dalšími disciplínami žijí. I když se ne vždy budete účastnit sparringu nebo rozdávat údery, budete v rámci tréninku a zlepšování kondice provádět různá cvičení, která např. vyžadují kontakt s podlahou (typicky se může jednat o klikování). A v takových případech samozřejmě oceníte, že rukavice vydrží co možná nejdéle.

Abychom si to shrnuli – kožené rukavice jsou sice dražší než syntetika, ale pokud to s bojovými sporty myslíte alespoň trochu vážně (a nepřijdete v rámci předsevzetí pouze na první dva tréninky po Novém roce a pak vyše nadšení vyprchá), investice se určitě vyplatí.

Fighter MUAY THAI Glove

Fighter MUAY THAI GloveRukavice značky Fighter-Thai, která patří ke standardu řekněme střední kvality. Tyto rukavice jsou vyrobeny z kvalitní kůže. Dlaňová část je však vyrobena ze syntetiky. To však většině sportovců nemusí vadit. Důležitá je vnější část, která dostává zabrat při tréninku a zápasech. Cenově rukavice vyjdou něco málo přes 1000 Kč, což je na kožené rukavice velmi dobrá cena. K dispozici jsou různá barevná provedení.

Hayabusa Kanpeki Elite 3.0

Hayabusa Kanpeki Elite 3.0Rukavice značky Hayabusa z edice Kanpeki Elite 3.0 patří k tomu nejlepšímu, co na trhu rukavic existuje. Jedná se o prémiový model, čemuž také odpovídá i cena okolo 3600 Kč. Tyto rukavice ve stylovém retro vzhledu jsou vyrobeny z prémiové kůže a disponují technologiemi Dual-XTM technologie pro perfektní pevné uložení rukou a Fusion Splinting™ pro maximální zápěstí podporu. Jsou vhodné pro sparring i zápas. Můžete je zakoupit ve velikosti 10oz a 16oz.

King Color Series

King Color SeriesRukavice King Color Series patří ke světové špičce a běžně je využívají i profesionální sportovci v České republice, ale také např. v Thajsku, kde byly tyto rukavice vyrobeny (jedná se o produkt renomované značky Twins). Disponují rychlým a pohodlným zapínáním na suchý zip. Tyto rukavice z nejnovější kolekce jsou k dostání v různých barevných kombinacích a vyjdou vás na cca 2100 Kč.
Kde koupíte nejlevněji

Twins Glove

Twins GloveTyto rukavice thajské značky Twins jsou vyrobeny z té nejtrvanlivější kůže. Jsou vhodné pro zápas a samozřejmě i pro trénink. Cenově jsou mírně levnější než řada King – jeden pár vás vyjde na 1989 Kč. Opět jsou k dispozici různé barevné varianty. Tyto rukavice patří mezi thajskými boxery mezi kvalitní standard a určitě s nimi neprohloupíte. Z mého pohledu se jedná o dobře investované peníze.

Machine Killer

Machine KillerMezi koženými rukavicemu patří tento model mezi nejlevnější (ne-li zcela nejlevnější). Je to dáno především tím, že se jedná o český produkt. Pokud tedy chcete ušetřit nějaké peníze a zároveň podpořit českou firmu, jsou tyto rukavice jasná volba. Sám mám doma jeden pár. Rukavice jsou vyrobeny z ekologické kůže a jsou vhodné pro box, kickbox, a thajský box. Cenově se pohybují okolo 800 Kč.

Everlast Leather Pro 3 Boxing Gloves

Everlast Leather Pro 3 Boxing GlovesZnačka Everlast patří mezi boxerskou klasiku a i tento model odkazuje na sportovní historii této firmy. Tyto rukavice jsou vhodné pro trénink i zápas a podšívka s technologií Evercool poskytuje antibakteriální ochranu. Cena rukavic činí přibližně 1500 Kč. Zapínání je ve formě suchého zipu.