Bandáže

Bandáže patří v boxu k základnímu vybavení. Jejich hlavním úkolem je chránit ruku při úderu tak, aby nedošlo k jejímu poškození. Také absorbují vlhkost. Každou ruku je třeba bandáží nejprve pečlivě omotat a poté na ni můžete nasadit rukavici. Dle intenzity tréninku vydrží bandáže několik měsíců až let.

Everlast poloelastické bandáže

Everlast poloelastické bandážeKlasika nad klasiku. Bandáže značky Everlast patří již celá desetiletí k vybavení boxerů po celém světě. Já sám je používám s oblibou díky tomu, že jsou dostatečně elastické a zároveň dlouho vydrží. V některých případech jsem tento typ bandáží bez problémů používal i 2 roky. Délka bandáží je 3 metry a k dispozici jsou nejrůznější barevná provedení. Balení obsahuje jeden pár.

Boxerské bandáže Bail

Boxerské bandáže BailKvalitní boxerské bandáže od zavedené značky Bail, se kterými nemůžete nic pokazit. Jsou vyrobeny z bavlny a polyesteru, což jim dodává dostatečnou pružnost. Na jednom konci obsahují poutko na palec a na druhém konci suchý zip pro snadné zapínání. Délka bandáží je 4,5 m.

Venum Boxerské bandáže

Venum Boxerské bandážeKvalitní bandáže značky Venum určené pro všechny typy bojových sportů. Jak bývá u Venumu obvyklé, jejich produkty přichází na trh v moderních kombinacích. Značka tedy cílí spíše na mladší publikum a na ty sportovce, kteří chtějí být vidět. Jsou vyrobeny z elastického materiálu a měří tři metry.

Lonsdale Pro Handwrap

Lonsdale Pro HandwrapKvalitní bandáže ze samotného srdce Londýna. Se značkou Lonsdale se nikdy nemůžete minout. Jedná se o jistý zlastý standard ve světe boxu. Tento model je vhodný pro trénink na pytli, sparring i zápas. Délka činí 3,5 metru.

Windy bandáže – mírně elastické

Windy bandáže - mírně elastickéBandáže thajské značky Windy, které jsou určené především (ale nikoli výhradně) pro thajský box. Tento typ bandáže využívají profesionální zápasníci thajského boxu, kteří si je oblíbili pro jejich kvalitu. Balení opět obsahuje jeden pár. Vybrat si můžete z různých barev.

Power System Boxing Wraps

Power System Boxing WrapsSkvělé bandáže méně známé značky Power System jsou nabízí rozumný poměr ceny a kvality. Jsou vhodné jak pro box či kickbox, tak i pro MMA. Nezařezávají se do kůže. Délka činí 4 metry a našířku měří 5 centimetrů.

Sulov box bandáž bavlna

Sulov box bandáž bavlnaTyto základní boxerské bandáže o délce 4 metry jsou vyrobeny ze 100% bavlny. Jsou vhodné pro box, kickbox, thaibox, taebo a další bojové sporty. K dispozici jsou v černé a bílé variantě.

LiveUp bandáž Fit Box

LiveUp bandáž Fit BoxBandáže méně známe značky Live-up jsou určeny především pro fitbox. Jsou vyrobeny z extra odolné bavlny a rozměrově vychází na 2,5 m délku a 5cm na šířku. K dispozici je bílá varianta – jsou přeci jen určené především ženám.

Venum Kontact

Venum KontactBandáže nejvyšší kvality od značky Venum. Jsou vhodné i pro MMA. Jejich délka je 2,5 metru a jsou vyrobeny v maskáčovém army designu. Pokud tedy plánujete bandáže používat např. pro stínový box, bude se vám na tento model hezky dívat v zrcadle.

Meteor boxerská bandáž

Meteor boxerská bandážMeteor je poměrně málo známá značka a zřejmě jste o tomto výrobci zatím neslyšeli. Nicméně stejně jako u rukavic platí, že čím známější značka, tím vyšší cena. Délka těchto bandáží činí 4 metry a jsou 5 cm široké. Balení obsahuje dva kusy. Jsou vyrobeny z bavlny a polyesteru.