Boxovací pytle

Boxovací pytel je obvykle robustní vak navržený tak, aby vydržel opakované údery. Obvykle je válcového tvaru a je naplněn materiálem odpovídající tvrdosti. V bojových sportech a uměních jako je box, karate, taekwondo, kickbox nebo Muay Thai se používají těžké pytle, stojící pytle, hrušky a podobně k tréninku kopů a dalších úderů. Boxovací pytle jsou obvykle naplněny zrny, pískem, hadry nebo jiným materiálem a obvykle bývají zavěšeny ke stropu. Pytel musí vydržet opakované údery a zároveň nesmí dojít ke zranění sportovce.

Druhy boxovacích pytlů

Hrušky

Hrušky slouží k tomu, aby se zápasníci naučili držet ruce nahoře, ke koordinaci rukou a očí a k tomu, aby se načili přenášet váhu na nohou během úderu. Tyto pytle bývají obvykle plněny vzduchem a vnější plášť je z kůže nebo syntetiky. Obecně platí, že čím těžší pytel, tím je pomalejší. Velké pytle tedy slouží spíše k budování síly a vytrvalosti, zatímco hrušky atleta vedou k lepším reflexům a koordinaci.

Velký / těžký pytel

Velký pytel bývá obvykle válcového tvaru a je upevněn ke stropu pomocí řetězů či provazů. Používá se k tréninku úděrů s využitím celého těla a k tomu, aby si sportovec zvykl dávat tvrdé rány. Velké pytle slouží k rozvoji síly, zatímco techniku je lepší trénovat na lapách.

Stojící pytle

Tento typ pytle je narozdíl od předhozího postaven na podstavci. To umožňuje sportovci často dynamičtější trénink pohybu, díky tomu, že pytel může být i pohyblivý. Často se můžeme setkat s tímto druhem pytle, který je ve tvaru lidské postavy a simuluje tak téměř skutečného oponenta (typicky se však jedná o torzo člověka).

Shindo Sport velký

Shindo Sport velkýVelký boxovací pytel značky Shindo pro nácvik co nejsilnějších úderů i kopů. Uchycení je řešeno popruhy, které nejsou tak hlučné jako řetězy a pytel se tak hodí i do tišších prostor. Povrch pytle je vyroben ze syntetické kůže. Výška činí 145 cm a průměr 40 cm. Váha pytle je 45 kg. Za cenu něco málo přes 900 Kč se jedná o skvělu volbu, která jistě dlouho vydrží.

inSPORTline pytel 40-80kg

inSPORTline pytel 40-80kgKvalitní boxovací pytel v cenové relaci okolo 2000 Kč. Jeho hlavní předností je možnost naplnění v rozmezí od 40 do 80 kg. Povrch pytle je vyroben ze syntetické kůže. Tento pytel nabízí především skvělý poměr ceny a kvality.

inSPORTline pytel 50-100kg

inSPORTline pytel 50-100kgVětší varianta předchozího pytle značky inSPORTline. Je možné jej naplnit v rozmezí 50-100kg. Díky tomu simuluje soupeře lehké až těžké váhy. K zavěšení slouží řetězy, které slibují dlouhou životnost. Materiál pláště je již klasicky syntetika. Pytel je vhodný i na trénink kopů.

Figurína BOB XL Training bag

Figurína BOB XL Training bagFigurína BOB XL Training bag je přesně tím typem stojícího „pytle“ jako jsme si vysvětlovali výše. Tento pytel ve tvaru mužské postavy umožńuje trénovat přesnost úderů a kopů na hlavu a torzo protivníka. Umožňuje celkem 8 nastavitelných pozic v rozmezí 157 – 210 cm a je vyrobený z gumy a plastu. Zpracování je vysoce kvalitní. Jediným nedostatkem je snad nemožnost tréninku lowkicků.

inSPORTline Dětský 15 kg

inSPORTline Dětský 15 kgPytel pro trénink dětí – budoucích šampionů. Tento pytel je vhodný pro box, kickbox i jiné bojové sporty. Umoňuje trénink správné techniky, která je u malých sportovců velice důležitá. K dispozici je ve variantě 10 a 15 kg. Zavěšení je řešeno klasickým způsobem pomocí řetězů. Cenově pytel vyjde přibližně na 900 Kč.

Everlast Power Tower

Everlast Power TowerStylový nafukovací pytel známé boxerské značky Everlast. Je vhodný především pro domácí prostředí, kde na něm mohou trénovat děti i rodiče. Jedná se o stojící pytel vyrobený z gumy a plastu s výškou 150 cm a průměrem 30 cm. Pytel je vhodný pro trénink koordinace a flexibility. Základnu je možné naplnit pískem či vodou. Cena tohoto pytle se pohybuje okolo 900 Kč.