MMA

MMA rukavice (někdy také rukavice na grappling) jsou výrazně menší než rukavice na box. Nemají také chráněnou pěst (prsty vyčnívají ven). Co se týče váhy, obvykle mají tyto rukavice váhu 8 oz. Profesionální zápasníci pak využívají rukavice o velikosti 4 a 6 uncí. Rukavice obsahují vycpávku, ale výrazně menší než boxerské a dopad úderu je samozřejmě mnohem tvrdší (to je talé důvod, proč v mnoha případech chtějí zápasníci svého soupeře položit pomocí takedownu a ukončit zápas na zemi). Díky otevřeným prstům umožňují bojovníkům používat techniky jako wrestling, grappling a další způsoby boje, které nejsou v klasickém boxu povoleny.

Mixed Martial Arts je sport, který stále nabývá na popularitě především díky profesionální organizaci UFC, ve které zápasí také Čech Karlos Vemola. V poslední době tento sport proslavil zápasník Conor McGregor, který je známý pro svá velkohubá prohlášení, kterým však překvapivě dokáže dostát.

Venum Challenger MMA

Venum Challenger MMAKlasické rukavice renomované značky Venum jsou určeny pro MMA a grappling. Model disponuje chráničem na palec a unitř rukavic je vrstvená pěna pro tlumení nárazu. K dispozici jsou ve velikosti 4oz a jak bývá u této značky zvykem, jsou v dostání v různých barevných provedeních. Mně osobně se líbí fosforová žluto-zelená s černou. Cena začíná na 1250 Kč.

Team X MMA Predator – kožené

Team X MMA Predator - koženéZnačka Team X je známá tím, že je schopná za rozumnou cenu dodat kvalitní produkt (sám jsem několik let trénoval a zápasil v kickboxu s rukavicemi této značky). I tento model s částečně otevřeným palcem je vyroben z prvotřídní kůže. Cena 399 Kč je navíc velmi příznivá. Osobně doporučuji tento model zvláště pokud s MMA začínáte.

LiveUp MMA gloves

LiveUp MMA glovesUniverzální a relativně levné rukavice pro MMA a grappling. Značka Live-up je pomerně neznámá nicméně tento model se mi jeví jako obstojný jak po vizuální, tak i po kvalitativní stránce. Cena cca 500 Kč je o něco vyšší než u modelu Team X. Materiál bych tipnul ale spíše na syntetiku.

Everlast PU prstové

Everlast PU prstovéTyto prstové pytlovky značky Everlast jsou vyrobeny ze syntetické kůže a jsou určeny pro trénink úderů v MMA. Při ceně přibližně 1050 Kč by řekl, že zde platíte spíše za značku než za kvalitu. Musí se však nechat, že tyto rukavice dobře vypadají.

Team X MMA Eagle

Team X MMA EagleDalší model rukavic od kvalitní značky Team X. Tyto jsou vyrobeny z umělé kůže. Konstrukce je však oproti výše zmiňovanému modelu bez palce. Jedná se o designovou edici s se zlatým orlem. Za cenu 350 Kč si myslím, že se jedná o skvělou koupi.

Venum Impact MMA glove

Venum Impact MMA gloveŠpička mezi MMA rukavicemi. Ručně vyrobené rukavice z umělé kůže skintex, která se vyznačuje vysokou trvanlivostí. Tento model má částečně krytý palec polstrováním. Na pásku suchého zipu je embosované logo. Opět platí, že lehce připlácíte za značku. Cenově vás tento model přijde na přibližně 1500 Kč.

MMA rukavice