Syntetické

Syntetické rukavice jsou vhodné zejména pro začátečníky v bojových sportech. Neznamená to, že by sportovce v něčem omezovaly, ale zkrátka vydrží menší zátěž. Jsou však levnější než kožené rukavice.

Venum Elite

Venum EliteMezi syntetickými rukavicemi asi lepší a kvalitnější model nenajdete. Byť jsou tyto rukavice vyrobeny z polyuretanu, jedná se o poctivou ruční výrobu v Thajsku. Díky třívrstvé umělé kůži a zesíleným švům se jedná o velice trvalivý model, se kterým si můžete troufnout i do zápasu. Různá barevná provedení v kombinaci s 3D embosovaným logem Venum udělají velkou parádu v ringu i mimo něj. K dipozici jsou velikosti 10oz, 12oz a 14oz. Cena začíná na 1800 Kč.

Venum Challenger 2.0 Boxing glove

Venum Challenger - růžovéRukavice řady Challenger od společnosti Venum jsou vyrobeny z kvalitní syntetické kůže. Tento model je určen především začátečníkům a rekreačním sportovcům. Nejedná se však o nejlevnější rukavice a měly by vám nějakou chvíli vydržet. Měli byste s nimi zvládnout i méně náročné soutěžní zápasy v kickboxu nebo muay thai za předpokladu, že je máte ve velikosti 10 oz. Logo Venum na rukavici vypadá navíc velmi efektně. Produkt byl vyroben v Thajsku.

Lonsdale Pro Training Glove

Lonsdale Pro Training GloveTyto rukavice přichází na trh v několika barevných variantách. Zvážíme-li jejich cenu, která nedosahuje ani výše 500 Kč, máme tu vhodného kanditáta na občasné tréninky či stínový box. Jejich výdrž zřejmě nebude nijak dlouhá, takže na pytli nebo tvrdém sparringu je pravděpobodně rychle odrovnáte. Alespoň si díky nim však můžete vyzkoušet, zda vás daný sport vůbec baví. K dispozici jsou velikosti 10oz, 12oz, 14oz a 16oz.

Spartan American design

Spartan American designVelmi levné syntetické rukavice, se kterými se vejdete do rozpočtu 200 Kč. Rukavice mají šněrování a jsou tedy nejvhodnější pro klasický box. Jedná se o model určený pro děti a juniory. Jejich hlavní předností je výrazný americký design. Jsou určeny pro trénink i zápas. Velikost 6oz je určena pro děti od 3 do 5 let a velikost 8oz pak pro děti od 5 do 10 let.

Everlast Elite Training Gloves

Everlast Elite Training GlovesTyto tréninkové rukavice od notoricky známé značky Everlast nabízí dostatečný kompromis mezi kvalitou a cenou. Pořídit se dají už za cenu něco málo přes 600 Kč. Kromě moderního stylového vzhledu disponují technologií Evercool, díky které se vám ruka nebude tolik potit. Výhodou jsou i různé barevné kombinace – černo-žlutá, fialovo-žlutá a bílá.

inSPORTline rukavice

inSPORTline rukaviceVelmi levné boxerské rukavice privátní značky inSPORTline (určitě se vám vybaví řetězec sportovních obchodů s tímto názvem). Opět se jedná o model pro začínající boxery, jehož velkou výhodou je cena v rozmezí 300-400 Kč. Nečekejte žádnou extra kvalitu. Rukavice jsou spíše vhodné, abyste zjistili, jestli vás bojové sporty baví a případně si připlatili za kvalitnější model.

Fighter Basic

Fighter BasicZákladní model etablované značky Fighter. S tímto modelem nebudete vypadat jako úplný začátečník, protože design rukavic připomíná vyšší řady této značky. Rukavice jsou vyrobeny z polyuretanu. S průměrnou cenou 500 Kč si tak můžete pořídit kvalitní vybavení, které vám možná poslouží i léta (samozřejmě záleží na intenzitě vašeho tréninku).

Lonsdale Challenger Glove

Lonsdale Challenger GloveSyntetické rukavice britské značky Lonsdale, které sází především na hezký vzhled. S těmito rukavicemi ve zlaté barvě si budete i na tréninku připadat jako šampion. Zapínání na suchý zip je rychlé a pohodlné. Cenově tento model vychází přibližně na 450 Kč.